En liten digital byrå med stor personlighet

Sedan starten 1999 har vi genomfört ett gäng projekt.

Vi är Houdini

Vi som jobbar på Houdini är inte så många men tillsammans har vi en bred erfarenhet och bakgrund från flera fält. Det gör att vi har lätt att ta till oss väldigt skilda frågor och känner oss hemma i många olika sammanhang. Houdini är medarbetarägt, anslutet till kollektivavtal och har högsta kreditvärdighet.

Johan Lavenius
vd och projektledare
070-141 44 48
johan@houdini.se
André Gottfridsson
vice vd, projektledare och producent
073-953 27 91
andre@houdini.se
Magnus Seter
grundare och manusförfattare
070-587 74 10
magnus@houdini.se
Johan Eckerström
senior producent och projektledare
070-743 45 10
johan.eckerstrom@houdini.se
Emelie Frisk
manusförfattare
08-20 44 10
emelie@houdini.se
Magnus Grönberg
utvecklare
08-20 44 10
magnus.gronberg@houdini.se
William Ustav
producent
08-20 44 10
william@houdini.se
Dan Jonsson
e-learningproducent
08-20 44 10
dan@houdini.se
Daniel Lindqvist
redigerare och fotograf
08-20 44 10
daniel@houdini.se
Darya Allaf
sändningsproducent och produktionsledare
08-20 44 10
darya@houdini.se
Erik Östholm
art director
08-20 44 10
erik@houdini.se
Steve Woodruff
animatör
08-20 44 10
steve@houdini.se

Är du intresserad av att jobba med oss?

Hör av dig och berätta mer.